Związek Gmin Ziemi Przeworskiej, którego gmina Wiązownica jest członkiem we współpracy z Fundacją Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II Wzrastanie oraz Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego realizuje projekt pn. "Podkarpackie Ośrodki Przedszkolne POP". Celem projektu jest upowszechnianie alternatywnych form edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku od lat 3 do 5, które mieszkają na wsi. Dzięki staraniom Wójta Gminy Wiązownica od 1 września 2009r. na terenie gminy znajduje się dwanaście takich ośrodków przedszkolnych, w których dzieci pod fachowym okiem opiekunów mogą pobawić się i pouczyć z rówieśnikami. Dzieci w przedszkolach są pod opieką psychologów i logopedów. Podstawową… cechą odróżniającą unijne ośrodki przedszkolne od "zwykłych" przedszkoli jest to, że w zajęciach zawsze aktywnie uczestniczą rodzice dzieci. Wszystkie Ośrodki są wyposażone w niezbędne meble, stoliki, krzesełka, szafki, materiały dydaktyczne, zabawki, książki, gry,  bajki, materace, oraz materiały dla nauczyciela i specjalistów.