***

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI BEZPIECZEŃSTWA W DRODZE DO SZKOŁY

***

AKCJA "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

***

STOP DOPALACZOM!

     W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych dopalaczami, w październiku 2010 r. Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyna Hall zwróciła się z apelem o:

- przeanalizowanie realizowanego przez szkoły i placówki programu profilaktyki i ewentualnie dostosowanie jego treści do zagrożeń związanych z zażywaniem "dopalaczy";

- włączenie tej tematyki w treści zajęć realizowanych z uczniami;

- przygotowanie i przeprowadzenie spotkań i rozmów z rodzicami uczniów, które pomogą im w poznaniu problemu oraz wskazanie im miejsc, w których mogą uzyskać dodatkowe informacje.

 

W ramach działań profilaktycznych zaplanowano przeprowadzenie działań skierowanych do:

  • nauczycieli - szkolenie Rady pedagogicznej pt. "Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jeko element Szkolnego Programu Profilaktyki"
  • rodziców - prezentacja multimedialna "Nowe zagrożenia-dopalacze", projekcja filmu edukacyjnego "Dopalacze - nie zamykaj oczu", rozpowszechnienie informacji w formie ulotek "Nasze dzieci i zagrożenia. Dopalacze - wypalacze" wydanej przez Ministra Zdrowia i Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii;
  • uczniów kl I-III - pogadanka przeprowadzona przez pedagoga ZS w Wiązownicy na temat "Zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych";
  • uczniów kl IV-VI  - projekcja filmu edukacyjnego, spotkanie z policjantem, rozpowszechnianie ulotek informacyjnych z adresami stron, na których znajdują się ważne informacje dotyczące zachowań zdrowotnych młodzieży.


***

 BEZPIECZNA DROGA Z RADAMI SPONGEBOBA

W naszej szkole przeprowadzona została lekcja Bezpieczna droga z radami SpongeBoba dla uczniów kl. 0-VI, w ramach programu o tym samym tytule, którego organizatorem jest stacja dziecięca Nickelodeon, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Ministerstwo Zdrowia wraz z partnerami, magazynem Mamo to ja i firmą Newsoudoor. Celem akcji jest wyrobienie nawyku bezpiecznego zachowania na drodze.

 

***

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY 2010

czytaj więcej

***

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY 2011

czytaj więcej

***

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MANASTERZU

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Witamy na nowej stronie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu !
Zaszyfrowany adres tej strony