Jesteśmy „Przedszkolem bez próchnicy”!

Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Aby zostać „Przedszkolem bez próchnicy”, zapraszamy na stroną internetową www.zebymalegodziecka.pl

Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Spotkanie Szkół Promujących Zdrowie

ZaklepanyZaklepanyZaklepany

- "Święto Wesołego Ziemniaka"

ZaklepanyZaklepanyZaklepany

- Konkurs na Logo Szkoły Promującej Zdrowie

pr2.jpg [300x225]

I miejsce - Weronika Gral

II miejsce - Rafał Sikorski i Jakub Bursztyka

III miejsce - Kamila Mil i Wiktoria Kipczak

pr1.jpg [300x194]

wyróżnienie:

Krzysztof Gardzielik

Katarzyna Macina

Jakub Ciurko

Konkurs przeprowadziła p. Anna Gudzińska-Niemiec.

PocałunekŚmiechNiewyparzona gęba

- Spotkania z higienistką szkolną

Spotkania z panią higienistką Lucyną Bogusz odbywają się w każdy piętek.

Prelekcje przeprowadzone przez panią higienistkę:

"Witaminy w codziennym życiu"

• "Rola drugiego śniadania"

Projekcja filmów o tematyce zdrowotnej:

"Doktor Ząbek i historia Zębolandii"

• "Prawidłowe odżywianie"

NiewinnyŚmiechZmieszany

- Ratujemy i uczymy ratować

ra2.jpg [139x139]

Dzięki inicjatywie p. A. Gudzińskiej-Niemiec Kasy IV-V biorą udział w programie "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów, z którego przywieźli podręczniki dla uczniów i manekiny do nauki pierwszej pomocy. Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów.
Swym zakresem obejmuje tematy:

• Bezpieczeństwo,
  • Sprawdzanie przytomności,
  • Wzywanie pomocy,
  • Sprawdzanie oddechu,
  • Ustalanie nieprzytomnego w pozycji bocznej,
  • Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej,
  • Łańcuch przeżycia.

ra1.jpg [90x58]