Nasza szkoła możne się pochwalić wysoką kulturą czytelniczą wśród uczniów. Biblioteka stale powiększa zbiory, a uczniowie chętnie czytają.
W ubiegłym roku realizowany był program "Książki naszych marzeń", obecnie realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
W celu upowszechniania i promocji książek w szkole odbywają się kiermasze dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W styczniu odbyły się dwa kiermasze Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków, podobny kiermasz odbył się pod koniec lutego, co dwa miesiące w szkole rozprowadzane są książki z Hurtowni P. Pamuła.
W czasie kiermaszy można zapoznać się z ofertą różnych wydawnictw, obejrzeć książki i zakupić je w atrakcyjnych cenach. Chętnych nie brakuje.

Jak wskazują badania aż 63% Polaków w ubiegłym roku nie przeczytało ani jenej książki.Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie nie figurują w tej niechlubnej statystyce.

Kiermasz książki