Uroczyste odebrenie Certyfikatu przyjęcia Szkoły Podstawowej w Manasterzu do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w województwie podkarpackim

W dniu 4.12.2013 r. w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie odbyła się uroczystość przyjęcia Szkoły Podstawowej w Manasterzu do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie . Dyrektor Szkoły Podstawowej w Manasterzu – M.Flis w obecności szkolnego koordynatora p .Mieczysławy Ciurko oraz uczennicy kl.6 – Wioletty Florek odebrała Certyfikat Wojewódzki przyznany przez komisję w składzie :
Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej – Wojewoda Podkarpackiego ,
Nadinspektor Zdzisława Stopczyka – Podkarpackego Komendanta Wojewódzkiego Policji
Mariola Zajdel – Ostrowska – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie ,
Jacek Wojtas – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Rejonowego Koordynatora p.Teresy Krasnowskiej .

Program Szkoła Promująca Zdrowie rozwijany jest w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, utworzonej w 1992 r. (od 1 stycznia 2008 r. - Europejska Sieć Szkół dla Zdrowia w Europie - SHE), w wyniku porozumienia WHO/EURO, Rady Europy i Komisji Europejskiej.
Szkoła Podstawowa w Manasterzu jako Szkoła promująca zdrowie- tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej. Motywuje uczniów do podejmowania przez nich działań na rzecz zdrowia . Prowadzi edukację zdrowotną uczniów , rodziców i dąży do zwiększenia jej skuteczności. Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów .

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu

Realizacja: Superszkolna.pl

  • Witamy na nowej stronie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu !
Zaszyfrowany adres tej strony